Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C258
Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
PROMOCJA
dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C224e

drukarka bizhub 4000P wynajem

W ostatnim czasie wynajem drukarek zdominował rynek tego typu usług. Coraz więcej klientów rezygnuje z klasycznego zakupu sprzętu drukującego i decyduje się ponosić niewielkie, ale regularne koszty wynajmu. Wiele osób nie jest przekonanych to tej formy korzystania ze sprzętu, a wynika to z faktu, że wiele z nich nie wie na czym dokładnie polega wynajem drukarki.

 

Na rynku jest duża konkurencja i bardzo zróżnicowana oferta. Zasadniczo wynajem drukarki polega na tym, że sprzęt pozostaje własnością dostawcy, a firma, która go wynajmuje płaci tylko za korzystanie z niego. W wypadku zakończenia, lub rozwiązania umowy wynajmu drukarki sprzęt wraca do dostawcy. Taka sytuacja jest korzystna zarówno dla firmy oferującej wynajem drukarek, jak i dla klienta, który drukarkę wynajmuje. Dostawca po zakończeniu umowy wynajmu drukarki dysponuje używanym sprzętem, który obsługiwał i wciąż może go przeznaczyć na wynajem w niższej cenie, na przykład dla mniej drukującego i mniej wymagającego klienta, którego priorytetem jest obniżenie kosztów wynajmu drukarki. Z kolei klient nie musi się martwić o sprzęt, który ma na stanie, o możliwość jego ewentualnej odsprzedaży, czy kłopotliwej utylizacji. Jeżeli klient wynajmie drukarkę na okres 36 miesięcy, ponieważ jest to najbardziej typowy okres wynajmu drukarek, wtedy, o ile był zadowolony ze współpracy, może po upływie okresu trwania umowy wynająć aktualny model drukarki.

 

drukarka bizhub BH 4000P

 

Jeśli chodzi o cenę wynajmu drukarki, oferta jest bardzo różnorodna i zależy od wielu czynników. Zdecydowanie mniej za każdy wykonywany wydruk zapłacą klienci, którzy wykonują ich duże ilości liczone w tysiącach, czy dziesiątkach tysięcy. Firmy, które oferują wynajem drukarek są gotowe do zrezygnowania z miesięcznego czynszu i pobierają opłatę jedynie za wykonane wydruki. Koszt jednego wydruku w opcji wynajmu drukarki dla klienta, który bardzo dużo drukuje też może okazać się bardzo korzystny. Jeżeli klient deklaruje, ze wynajmując drukarkę zamierza wykonywać średnie ilości wydruków zwykle otrzymuje oferty dwuskładnikowe. Jedna część to czynsz, który pokrywa koszty finansowania kosztownego sprzętu, druga to opłata za wykonane wydruki według wskazania licznika. Wynajmując drukarkę możemy też spotkać się z ofertami, które zawierają jedną kwotę, która zawiera już pewien pakiet do wydrukowania w miesiącu. Jest to bardzo korzystne rozwiązanie, ponieważ płacąc niewiele więcej za wynajem drukarki nie musimy się specjalnie ograniczać z drukowaniem. Dostawca otrzymuje od swojego klienta rodzaj obietnicy, że wynajęta drukarka będzie jakkolwiek używana.

 

Kolejny rodzaj oferty wynajmu drukarek to taki, który jest przeznaczony dla klientów, którzy drukują jedynie sporadycznie, a sprzętu używają głównie do skanowania. Wtedy dostawcy zwykle oferują sprzęt używany, o niższej wartości z niewielką opłatą miesięczną za wynajem drukarki. Jako składnik dodatkowy pojawia się wtedy dodatkowa opłata naliczana za każdy wykonany wydruk. Zwykle jest ona nawet kilkukrotnie wyższa od jednostkowej ceny wydruku dla bardzo dużych wolumenów wydruku.

 


Podsumowując, decydując się na wynajem drukarki warto o kontakt z dostawcą o ugruntowanej pozycji rynkowej, który po zebraniu odpowiednich informacji przygotuje najbardziej optymalną ofertę wynajmu.