Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C258
Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
PROMOCJA
dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C224e

GDZIE NAJLEPIEJ ZAOPATRYWAĆ SIĘ W MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO KSEROKOPIAREK?

 

tonery do kserokopiarek

 

Po zakupie kserokopiarki z reguły zamawiamy tonery i serwis w firmie, która nam ją sprzedała.Często zastanawiamy się, czy ceny tych produktów i usług są korzystne i porównujemy je z konkurencją.

 

Na rynku działają wyspecjalizowane hurtownie artykułów biurowych, które oferują materiały eksploatacyjne do kserokopiarek w bardzo atrakcyjnych cenach. Przypominają one sposobem działania hipermarkety, które często oferują produkty w cenach niższych niż sklepy osiedlowe.

 

Dostępne są też zamienniki tonerów, które kuszą nas niskimi cenami i pełną gwarancją. Jeżeli prowadzimy punkt ksero, lub wykonujemy takie ilości wydruków, że cena materiałów eksploatacyjnych ma wpływ na wynik finansowy naszego biznesu to logicznym jest, że powinniśmy je kupować u najtańszego dostawcy, choćby różnica w cenie wyniosła kilka złotych.

 

Jednak jeżeli drukowanie nie stanowi fundamentu naszej działalności warto rozważyć, czy nie przepłacić tych kilku złotych u sprzedawcy, który świadczy nam usługi serwisowe.

Pamiętajmy, że obsługa kserokopiarki jest kompleksowa. Składa się najpierw z procesu sprzedaży, potem z obsługi posprzedażnej, napraw gwarancyjnych, pogwarancyjnych itp. Cena materiału eksploatacyjnego jest tylko jedną ze składowych, które składają się na całokształt współpracy.

 

Może zatem warto zaopatrywać się w materiały eksploatacyjne u sprzedawcy kserokopiarki licząc, że odwdzięczy nam się szybkim czasem reakcji, rzetelnością w wycenie naprawy, solidnością wykonania lub choćby odebraniem od nas telefonu, wtedy kiedy nikt inny go nie odbierze.