Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C258
Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
PROMOCJA
dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C224e

 

serwis warszawa

 

 

Jak znaleźć dobry serwis kserokopiarek
w Warszawie.


W tym artykule radzimy jak znaleźć dobry serwis dla naszych kserokopiarek.

 

 

 

Z reguły kserokopiarka, czy urządzenie wielofunkcyjne jest objęte gwarancją. Często jest to rok, niektórzy sprzedawcy oferują 2 lub 3 lata gwarancji, nie brakuje też firm, które oferują aż 5 lat. Bywa, że w gwarancji znajduje się zapis, że gwarancja obowiązuje przez 3 lata lub na przykład 100 000 wydruków, cokolwiek nastąpi wcześniej. Po części wynika to z faktu, że kserokopiarki w ostatniej dekadzie stały się dużo bardziej doskonałe i mniej awaryjne, a po części dlatego, że klient, aby móc w pełni korzystać z rozszerzonej gwarancji jest zobowiązany do wykonywania regularnie odpłatnych przeglądów.

 

Przy zakupie kserokopiarki warto zatem sprawdzić jak często jesteśmy zobligowani do wykonywania przeglądów i jaki jest ich koszt. Według naszych ekspertów rozsądna częstotliwość wykonywania przeglądów w wysokiej klasy urządzeniu wielofunkcyjnym na przykład Konica Minolta Bizhub C224e wynosi 15 000 wydruków, jednak nie rzadziej niż dwa razy do roku.

 

Kiedy otrzymujemy od dostawcy ofertę warto zwrócić uwagę jaki jest koszt przeglądu okresowego kserokopiarki. Sprawdziliśmy kilku warszawskich dostawców, u których ceny podstawowego serwisu kserokopiarek wahają się od 200 do nawet 400 PLN netto.

 

serwisowana kserokopiarkaOczywiście powyższe rozważania nie dotyczą dzierżawy kserokopiarki, gdzie okresowe przeglądy są wliczone w cenę najmu. Kiedy skończy się gwarancja i nie do końca jesteśmy zadowoleni z usług firmy, od której kserokopiarka została zakupiona często rozglądamy się za nowym dostawcą. Poszukiwania radzimy rozpocząć od Internetu, gdzie po wpisaniu kilku podstawowych haseł pojawia się wiele firm serwisujących kserokopiarki. Zwykle witryna internetowa serwisu kserokopiarek zawiera informacje jakich firm kserokopiarki są serwisowane, a także pojawiają się dane o autoryzacji.

 

Warto skorzystać z usług serwisów autoryzowanych, mając na uwadze, że najczęściej ceny są tam wyższe niż u firm, które nie biorą udziału w szkoleniach producenta kserokopiarki. Kiedy już wybierzemy serwis, który wzbudził nasze zainteresowanie warto jest sprawdzić, jaki jest z nim kontakt. Czy ktoś odbierze telefon, czy jest kompetentny, czy czas realizacji zlecenia jest odpowiednio krótki. Dobre serwisy kserokopiarek potrafią gwarantować nawet 6 godzinny czas reakcji, co oznacza, że jeżeli zgłosimy usterkę do godziny 10tej, możemy zostać obsłużeni jeszcze tego samego dnia. Warto też sprawdzić, czy istnieje możliwość otrzymania faktury przelewowej i czy świadczone usługi są objęte gwarancją.