Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C258
Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
PROMOCJA
dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C224e

 

dzierzawa-kserokopiarek

 

Wynajem to coraz chętniej wybierana przez klientów forma korzystania z drukarek. Istotą wynajmu drukarek jest forma własności sprzętu. Przez cały okres trwania umowy właścicielem urządzenia pozostaje jej dostawca, który użycza ją klientowi do wykorzystania.

 

Taka forma współpracy jest korzystna dla obu stron, ponieważ klient nie ponosi wydatków związanych z zakupem urządzenia, a płaci jedynie miesięczny czynsz, który zwykle zawiera pakiet wydruków do wykonania w danym okresie rozliczeniowym. Niektórzy dostawcy sprzętu rezygnują z opłaty stanowiącej czynsz, czyli finansowanie sprzętu, a pobierają jedynie opłatę za faktycznie wykonywane wydruki.

 

Niewątpliwą korzyścią, jaka płynie dla użytkownika z wynajmu drukarki jest fakt, że to w interesie dostawcy sprzętu leży utrzymywanie sprzętu w dobrym stanie technicznym i zapewnienie ciągłości jego pracy. Niektórzy dostawcy oferują sprzęt zastępczy na wypadek przedłużającego się unieruchomienia kserokopiarki. Dostawcy oferują wynajem kserokopiarek fabrycznie nowych (na przykład Konica Minolta Bizhub C250i, wtedy proponują podpisanie umowy na dłuższy okres użytkowania, 36 lub 48 miesięcy.

 

Przeważnie uzupełnieniem oferty jest dzierżawa kserokopiarek używanych. W takim wypadku opłata miesięczna jest niższa, a dostawca jest gotów negocjować długość wynajmu. Najczęściej oferowanym sprzętem używanym jest kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C258.Po zakończeniu okresu umowy dostawcy proponują wymianę kserokopiarki na nowszy model z bieżącej oferty odbierając sprzęt używany.

 

Tutaj pojawia się kolejna korzyść dla użytkownika, ponieważ nie musi się zastanawiać co zrobić z używaną kserokopiarką, której wartość jest trudna do oszacowania. Po prostu jest ona wymieniana na nowszy model.