Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C258
Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
PROMOCJA
dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C224e

DZIERŻAWA KSEROKOPIAREK
Przetestuj zanim wydzierżawisz kserokopiarkę

 

dzierzawa kserokopiarek testy

Wiele firm działających na rynku oprócz klasycznej sprzedaży kserokopiarek coraz częściej uzupełnia ofertę o dzierżawę kserokopiarek, czyli innymi słowy świadczenie usługi drukowania.

 

Jak wielokrotnie wspominaliśmy zalet takiego rozwiązania jest wiele. Najważniejszą cechą, która odróżnia dzierżawę drukarki od jej zakupu jest fakt, że sprzęt oraz wszystkie materiały eksploatacyjne (za wyjątkiem papieru) pozostają własnością firmy, która sprzęt dostarcza. To z kolei oznacza, że decydując się na dzierżawę urządzenia wielofunkcyjnego nie ponosimy kosztów jego zakupu, a jedynie dokonujemy miesięcznych płatności, które finansują zakup urządzenia oraz pokrywają koszty jego eksploatacji. Dzierżawa kserokopiarki ma jeszcze jedną kolosalną zaletę, którą z pewnością jest brak niespodziewanych wydatków związanych z wymianą części i naprawą sprzętu. Wszystkie te czynności zapewnia dostawca sprzętu.

 

Na rynku są oferty dzierżawy urządzeń wielofunkcyjnych fabrycznie nowych oraz używanych. Zalety pierwszego rozwiązania są oczywiste, natomiast czemu ktoś miałby się zdecydować na dzierżawę sprzętu używanego? Przede wszystkim miesięczna opłata za dzierżawę kserokopiarki używanej jest znaczenie niższa niż fabrycznie nowej. Przede wszystkim wynika to z faktu, że koszt zakupu kserokopiarki nowej jest kilkakrotnie wyższy. Często też dostawcy nie wymagają podpisywania długoterminowej umowy, jeżeli w grę wchodzi dzierżawa kserokopiarki używanej. Ale czy stan techniczny i funkcjonalność kserokopiarki używanej będzie taki sam jak nowej? To zależy. Najlepiej jest sprawdzić u dostawcy, czy oferowana kserokopiarka to sprzęt sprzed 10 lat, czy może urządzenie z poprzedniej linii modelowej.

 

Jeżeli sprzęt jest relatywnie nowy, może to oznaczać, że jego funkcjonalność jest zbliżona do urządzenia wielofunkcyjnego z bieżącej oferty. Należy także sprawdzić jaki „przebieg” ma kserokopiarka, której dzierżawę rozważamy. Generalnie przyjmuje się, że biurowe urządzenie wielofunkcyjne ma żywotność około miliona wydruków. Dzierżawa kserokopiarek z przebiegiem powyżej 500 000 wydruków może się wiązać z licznymi awariami i interwencjami serwisu.

 

Najlepszym rozwiązaniem w przypadku, kiedy rozważamy dzierżawę kserokopiarki używanej, jest korzystanie z oferty firm, które oferują sprzęt do testów. Firma dostarczy nam wtedy drukarkę, którą chcemy dzierżawić na ustalony okres, z reguły 7 lub 14 dni do niezobowiązujących testów. Będziemy mieli wtedy okazję przekonać się, czy sprzęt nie posiada ukrytych wad i czy nie wymaga częstych wizyt serwisu. Będzie można sprawdzić, czy funkcjonalność nam odpowiada, czy kserokopiarka dobrze współpracuje z infrastrukturą, którą mamy w biurze, a przy okazji przekonać się jaki jest kontakt z dostawcą sprzętu.