Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C258
Bizhub C258
Ysoft SafeQ
Ysoft SafeQ
Promocja dla szkół
PROMOCJA
dla szkół
Bizhub C224e
Bizhub C224e

DZIERŻAWA KSEROKOPIAREK

CZY LEPIEJ WYBRAĆ DUŻEGO DOSTAWCĘ CZY MOŻE MNIEJSZĄ FIRMĘ Z CERTYFIKATEM


Wielu klientów decydując się na dzierżawę lub zakup kserokopiarki zastanawia się, czy lepiej nawiązać współpracę z dużą korporacją, która reprezentuje interesy producenta w Polsce, czy lepszym wyborem okaże się mniejsza firma, która posiada autoryzację serwisową i sprzedażową producenta.

 dzierżawa kserokopiarek


Zakup bezpośrednio w korporacji lub u jednego z największych dystrybutorów jest rozsądny, ponieważ zapewnia wszelkie zalety oficjalnego kanału dystrybucji. Oferowana gwarancja nie budzi żadnych wątpliwości, produkt z pewnością będzie objęty pełnym wsparciem producenta, a ewentualne nowe wersje oprogramowania (firmware) będą na bieżąco dostępne. Mamy też pewność, że produkt nie pochodzi z innych rynków, będzie kompatybilny z Polską infrastrukturą i popularnym w kraju oprogramowaniem. Jeśli chodzi o cenę zakupu, czy warunki dzierżawy kserokopiarek możemy założyć, że przedstawiciel producenta będzie konkurencyjny na rynku i cena zakupu będzie przynajmniej na średnim poziomie rynkowym.

 


Jeśli chodzi o mniejsze firmy oferujące kserokopiarki danej marki, przede wszystkim musimy upewnić się, że posiadają certyfikat potwierdzający autoryzację takiego partnera uprawniającą do sprzedaży i serwisu kserokopiarek. Jest to bardzo istotne, ponieważ urządzenia te są wbrew pozorom dość skomplikowane, a ich oferowanie i późniejsza obsługa posprzedażna wymaga odpowiednich kwalifikacji.

 

Producent lub jego przedstawiciel prowadzi szkolenia dla swoich partnerów, zarówno handlowców jak serwisantów dbając o odpowiedni poziom wiedzy. Szkolenia są prowadzone on-line i są zakończone trudnym testem końcowym. Dodatkowo autoryzowany dystrybutor kserokopiarek posiada dostęp do portali producenta, które zawierają biuletyny techniczne, aktualne promocje, cenniki, oraz dają możliwość sprawnego zamawiania podzespołów i materiałów eksploatacyjnych do kserokopiarek.

 

Podstawowe pytanie, czy partner nie będący przedstawicielem producenta może zaoferować warunki dzierżawy lub sprzedaży kserokopiarek konkurencyjne do oferowanych przez korporację. Porównując oferty kilku dużych korporacji z tymi, które oferują ich autoryzowani partnerzy doszliśmy do wniosku, że ceny nie różnią się w sposób istotny. Należy pamiętać, że dużo zależy od wielkości zamówienia, rozmiaru firmy i deklarowanej ilości wydruków.

 

Jeżeli „mniejszy" klient zwróci się do producenta rozważając wynajem jednej kserokopiarki i zadeklaruje niewielki wolumen wydruków, wtedy warunki dzierżawy kserokopiarki nie są zbyt atrakcyjne. Zapytanie od dużego klienta, który planuje zakup kilkudziesięciu urządzeń i dużych wolumenów wydruków zwykle kończy się przygotowaniem bardzo atrakcyjnej oferty, ciężkiej do osiągnięcia dla mniejszych partnerów.

 

Małe i średnie firmy pogodziły się z faktem, że duże przetargi z sektora publicznego, oraz obsługa dużych korporacji znajduje się poza ich zasięgiem skupiły się na obsłudze małych i średnich przedsiębiorstw. Wniosek jest taki, że jeżeli przedsiębiorca, który prowadzi biznes, a jego budżet przeznaczony na wynajem lub zakup kserokopiarki jest ograniczony, najprawdopodobniej otrzyma lepszą cenę od jednego z autoryzowanych partnerów niż od korporacji.

 

Podobnie przedstawia się kwestia obsługi serwisowej zakupionej kserokopiarki. W dużych firmach priorytetowo są traktowani kluczowi klienci, a przedsiębiorstwa, które wynajmują jedną lub dwie kserokopiarki otrzymują zdecydowanie niższy poziom obsługi. Możemy więc założyć, że decydując się na wynajem kserokopiarek u mniejszego dostawcy, otrzymamy dużo lepszą i bardziej „personalizowaną" obsługę niż od przedstawiciela producenta, o ile ilość wynajmowanych kserokopiarek nie będzie odpowiednio duża.

 

Z własnego doświadczenia wiemy, że w większych organizacjach, które zatrudniają dużą liczbę pracowników telefon do serwisu, czy działu obsługi klienta milknie wraz z zakończeniem godzin pracy. Mniejsi dostawcy często zabiegając o względy klienta udostępniają kontakt bezpośrednio do technika serwisu, który w ramach budowania relacji odbiera telefon nawet poza godzinami pracy firmy pomagając w sytuacjach awaryjnych.


Podsumowując, jeżeli rozważamy wynajem lub zakup kserokopiarek, a ich ilość wynosi od jednej do kilku, radzimy kontakt z jednym z autoryzowanych przedstawicieli. Obsługa handlowa jak i serwisowa będzie zdecydowanie lepsza, a cena zakupu kserokopiarki czy materiałów eksploatacyjnych powinna być porównywalna z ofertą producenta. Jeżeli planujemy zakup lub dzierżawę kilkudziesięciu kserokopiarek radzimy wysłać zapytanie do największych graczy na rynku, którzy w takich wypadkach zagwarantują najkorzystniejsze ceny i wysoki poziom obsługi.