• Bizhub C258
  Bizhub C258

  Konica Minolta Bizhub C258 – najchętniej wynajmowane urządzenie wielofunkcyjne.

  Najlepsze warunki wynajmu. Segment Premium w nowej odsłonie – sprawdź naszą ofertę.

  Szczegóły

 • Ysoft SafeQ
  Ysoft SafeQ

  YSoft SafeQ – rozwiązanie do zarządzania drukowaniem. Wynajmij sprzęt i kontroluj obieg dokumentów.

  Oszczędzaj czas pieniądze i zasoby. Zamów niezobowiązującą prezentację.

  Szczegóły

 • Promocja dla szkół
  Promocja dla szkół

  Wynajem kserokopiarki bez stałego czynszu (opłata tylko za wykonane wydruki)

  Szczegóły

 • Kserokopiarka Bizhub C224e
  Kserokopiarka Bizhub C224e

  Bizhub C224e urządzenie z serii kolorowych kserokopiarek Konica Minolta.

  Szczegóły

GDZIE NAJLEPIEJ ZAOPATRYWAĆ SIĘ W MATERIAŁY EKSPLOATACYJNE DO KSEROKOPIAREK?

 

tonery do kserokopiarek

 

Po zakupie kserokopiarki z reguły zamawiamy tonery i serwis w firmie, która nam ją sprzedała.Często zastanawiamy się, czy ceny tych produktów i usług są korzystne i porównujemy je z konkurencją.

 

Na rynku działają wyspecjalizowane hurtownie artykułów biurowych, które oferują materiały eksploatacyjne do kserokopiarek w bardzo atrakcyjnych cenach. Przypominają one sposobem działania hipermarkety, które często oferują produkty w cenach niższych niż sklepy osiedlowe.

 

Dostępne są też zamienniki tonerów, które kuszą nas niskimi cenami i pełną gwarancją. Jeżeli prowadzimy punkt ksero, lub wykonujemy takie ilości wydruków, że cena materiałów eksploatacyjnych ma wpływ na wynik finansowy naszego biznesu to logicznym jest, że powinniśmy je kupować u najtańszego dostawcy, choćby różnica w cenie wyniosła kilka złotych.

 

Jednak jeżeli drukowanie nie stanowi fundamentu naszej działalności warto rozważyć, czy nie przepłacić tych kilku złotych u sprzedawcy, który świadczy nam usługi serwisowe.

Pamiętajmy, że obsługa kserokopiarki jest kompleksowa. Składa się najpierw z procesu sprzedaży, potem z obsługi posprzedażnej, napraw gwarancyjnych, pogwarancyjnych itp. Cena materiału eksploatacyjnego jest tylko jedną ze składowych, które składają się na całokształt współpracy.

 

Może zatem warto zaopatrywać się w materiały eksploatacyjne u sprzedawcy kserokopiarki licząc, że odwdzięczy nam się szybkim czasem reakcji, rzetelnością w wycenie naprawy, solidnością wykonania lub choćby odebraniem od nas telefonu, wtedy kiedy nikt inny go nie odbierze.