• Bizhub C258
  Bizhub C258

  Konica Minolta Bizhub C258 – najchętniej wynajmowane urządzenie wielofunkcyjne.

  Najlepsze warunki wynajmu. Segment Premium w nowej odsłonie – sprawdź naszą ofertę.

  Szczegóły

 • Ysoft SafeQ
  Ysoft SafeQ

  YSoft SafeQ – rozwiązanie do zarządzania drukowaniem. Wynajmij sprzęt i kontroluj obieg dokumentów.

  Oszczędzaj czas pieniądze i zasoby. Zamów niezobowiązującą prezentację.

  Szczegóły

 • Promocja dla szkół
  Promocja dla szkół

  Wynajem kserokopiarki bez stałego czynszu (opłata tylko za wykonane wydruki)

  Szczegóły

 • Kserokopiarka Bizhub C224e
  Kserokopiarka Bizhub C224e

  Bizhub C224e urządzenie z serii kolorowych kserokopiarek Konica Minolta.

  Szczegóły

 

dzierżawa kserokopiarek to się opłaca

 

Na rynku kserokopiarek coraz więcej dostawców oferuje wynajem, zamiast tradycyjnego zakupu. Korzyści wynikające z dzierżawy są oczywiste. Można tu wymienić przede wszystkim:

 • brak konieczności angażowania środków na zakup kserokopiarki,
 • coraz niższe opłaty za wynajem,
 • atrakcyjne pakiety wydruków zawarte w cenie czynszu
 • oraz regularna wymianę sprzętu na nowszy po zakończeniu okresu umowy.

 

Mimo tego wielu klientów obawia się skorzystania z dzierżawy i decyduje na zakup. Powodów takiego stanu rzeczy jest wiele. Przede wszystkim obawiamy się długotrwałych zobowiązań kierując się doniesieniami medialnymi na temat nieuczciwych praktyk stosowanych przez instytucje finansowe. Należy jednak pamiętać, że dzierżawa kserokopiarek jest dużo mniejszym zobowiązaniem niż na przykład nowy samochód. Wartość najchętniej wybieranych kserokopiarek wynosi około 10 000 PLN netto, więc nawet, jeżeli wynajmujący nie podoła spłacie całości zobowiązania w połowie umowy i zwróci wynajmowany sprzęt, pozostała część umowy wyniesie kilka, a nie kilkadziesiąt tysięcy.

 

Drugą barierą jest przekonanie, że kiedy kupimy sprzęt stajemy się jego właścicielem, a kiedy wynajmiemy kserokopiarkę w pewnym sensie kupujemy ją firmie, od której ją dzierżawimy. Należy jednak pamiętać, że wartość kilkuletniej kserokopiarki jest drastycznie niższa niż w dniu zakupu. Dodatkowo istotny udział w wartości takiego sprzętu maja materiały eksploatacyjne. Jeżeli dysponujemy 3 letnią kserokopiarką o wartości 3000 PLN netto, w której należy wymienić komplet podstawowych materiałów eksploatacyjnych okazuje się, że koszt ich wymiany wynosi ponad 4000 PLN netto. W takim wypadku sprzedaż kserokopiarki na rynku wtórnym jest bardzo trudna, a kontynuacja jej eksploatacji wymaga istotnego nakładu finansowego.

 

Przy dzierżawie kserokopiarki to wynajmujący bierze na siebie koszt wymiany materiałów oraz „zagospodarowanie" sprzętu po zakończonej umowie. Bardzo często sprzęt trafia do mniej wymagających klientów lub jest poddawany utylizacji w wyspecjalizowanym punkcie przetwarzania zużytego sprzętu elektronicznego.