dzierzawa-kserokopiarek

 

Dzierżawa to coraz chętniej wybierana przez klientów forma korzystania z urządzenia. Istotą wynajmu kserokopiarek jest forma własności sprzętu. Przez cały okres trwania umowy właścicielem kopiarki pozostaje jej dostawca, który użycza ją klientowi do wykorzystania.

 

Taka forma współpracy jest korzystna dla obu stron, ponieważ klient nie ponosi wydatków związanych z zakupem urządzenia, a płaci jedynie miesięczny czynsz, który zwykle zawiera pakiet wydruków do wykonania w danym okresie rozliczeniowym. Niektórzy dostawcy sprzętu rezygnują z opłaty stanowiącej czynsz, czyli finansowanie sprzętu, a pobierają jedynie opłatę za faktycznie wykonywane wydruki.

 

Niewątpliwą korzyścią, jaka płynie dla użytkownika z wynajmu kserokopiarki jest fakt, że to w interesie dostawcy sprzętu leży utrzymywanie sprzętu w dobrym stanie technicznym i zapewnienie ciągłości jego pracy. Niektórzy dostawcy oferują sprzęt zastępczy na wypadek przedłużającego się unieruchomienia kserokopiarki. Dostawcy oferują wynajem kserokopiarek fabrycznie nowych (na przykład Konica Minolta Bizhub C224e, wtedy proponują podpisanie umowy na dłuższy okres użytkowania, 36 lub 48 miesięcy.

 

Przeważnie uzupełnieniem oferty jest dzierżawa kserokopiarek używanych. W takim wypadku opłata miesięczna jest niższa, a dostawca jest gotów negocjować długość wynajmu. Najczęściej oferowanym sprzętem używanym jest kserokopiarka Konica Minolta Bizhub C220.Po zakończeniu okresu umowy dostawcy proponują wymianę kserokopiarki na nowszy model z bieżącej oferty odbierając sprzęt używany.

 

Tutaj pojawia się kolejna korzyść dla użytkownika, ponieważ nie musi się zastanawiać co zrobić z używaną kserokopiarką, której wartość jest trudna do oszacowania. Po prostu jest ona wymieniana na nowszy model.