• Bizhub C258
  Bizhub C258

  Konica Minolta Bizhub C258 – najchętniej wynajmowane urządzenie wielofunkcyjne.

  Najlepsze warunki wynajmu. Segment Premium w nowej odsłonie – sprawdź naszą ofertę.

  Szczegóły

 • Ysoft SafeQ
  Ysoft SafeQ

  YSoft SafeQ – rozwiązanie do zarządzania drukowaniem. Wynajmij sprzęt i kontroluj obieg dokumentów.

  Oszczędzaj czas pieniądze i zasoby. Zamów niezobowiązującą prezentację.

  Szczegóły

 • Promocja dla szkół
  Promocja dla szkół

  Wynajem kserokopiarki bez stałego czynszu (opłata tylko za wykonane wydruki)

  Szczegóły

 • Kserokopiarka Bizhub C224e
  Kserokopiarka Bizhub C224e

  Bizhub C224e urządzenie z serii kolorowych kserokopiarek Konica Minolta.

  Szczegóły

xerox-914
Na zdjęciu powyżej kserokopiarka xerox 914

 

Kserokopiarki to urządzenia, dzięki którym możliwe jest wykonanie w bardzo krótkim czasie kopii dokumentu. Nazwa wywodzi się od greckiego „kseros” czyli suchy ponieważ w procesie kopiowania nie używa się płynnych materiałów w przeciwieństwie np. do fotografii. Pierwszą kopię udało się wykonać w 1938r.

 

Kserokopiarki można podzielić na analogowe i cyfrowe. Podstawową różnicą między nimi jest sposób skanowania i przenoszenia obrazu. Kserokopiarki analogowe wyposażone były w zespół luster (skaner) które przekazywały obraz na wałek światłoczuły tzw. bęben, kserokopiarki cyfrowe posiadają skaner skąd cyfrowo przekazywany jest obraz do lasera który rysuje go na wałku światłoczułym. Pozostała część procesu jest bardzo podobna w cyfrowej jak i w analogowej kserokopiarce czyli trzeba go wydrukować.

 

W części drukującej odbywa się naświetlanie, elektryzowanie, przenoszenie na papier, utrwalanie.

 

kserokopiarka xerox model AJednym z podstawowych części kserokopiarki odpowiedzialnej za wydruk jest bęben ( to metalowy wałek pokryty warstwą OPC, krzemu związków selenu w zależności od producenta). Element ten jest odpowiednio naświetlany i ładowany elektrostatycznie tak aby przykleił się do niego toner (nośnik tworzący obraz na kartce papieru). Pod bębnem kserokopiarki znajduje się elektroda na którą doprowadzane jest wysokie napięcie. Element ten odpowiada za oderwanie tonera z bębna kserokopiarki na kartkę która to musi znaleźć się w odpowiednim czasie między bębnem a elektrodą. Następny etap to utrwalenie tonera na kartce. Za ten proces odpowiedzialny jest kolejny moduł kserokopiarki zwany utrwalaniem. Jest to zespół wałków lub wałka i folii ( w zależności od producenta lub prędkości kserokopiarki) w którym toner wtapiany jest w kartkę w temperaturze 150 - 200°C.