• Bizhub C258
  Bizhub C258

  Konica Minolta Bizhub C258 – najchętniej wynajmowane urządzenie wielofunkcyjne.

  Najlepsze warunki wynajmu. Segment Premium w nowej odsłonie – sprawdź naszą ofertę.

  Szczegóły

 • Ysoft SafeQ
  Ysoft SafeQ

  YSoft SafeQ – rozwiązanie do zarządzania drukowaniem. Wynajmij sprzęt i kontroluj obieg dokumentów.

  Oszczędzaj czas pieniądze i zasoby. Zamów niezobowiązującą prezentację.

  Szczegóły

 • Promocja dla szkół
  Promocja dla szkół

  Wynajem kserokopiarki bez stałego czynszu (opłata tylko za wykonane wydruki)

  Szczegóły

 • Kserokopiarka Bizhub C224e
  Kserokopiarka Bizhub C224e

  Bizhub C224e urządzenie z serii kolorowych kserokopiarek Konica Minolta.

  Szczegóły

Klienci, którzy nie czują potrzeby podążania za najnowszymi trendami na rynku urządzeń biurowych, natomiast cenią sobie przede wszystkim obniżenie kosztów często, decydują się na wynajem kserokopiarek używanych lub ich zakup.

W poniższym artykule zastanowimy się, czy zakup używanego sprzętu jest opłacalny, a jeżeli tak, to na co zwrócić uwagę podejmując taką decyzję.

 

Kserokopiarki używane są oferowane przez coraz więcej firm na rynku. Podobnie jak dealerzy samochodowi oferują auta używane z gwarancją, tak oferta dostawców kserokopiarek obejmuje sprzęt, który powrócił z dzierżawy u jednego klienta, został poddany renowacji i po przetestowaniu wrócił na rynek jako sprzęt używany z gwarancją.

Marki, które mają najlepszą renomę na rynku kserokopiarek używanych to Canon i Konica Minolta serii Bizhub. Niestety wysoka jakość idzie w parze ze stosunkowo wysoką ceną. Sprawdziliśmy oferty różnych firm i zauważyliśmy, że koszt zakupu urządzenia 3-4 letniego z 3 letnią gwarancją wynosi 30-40% zakupu nowego urządzenia o podobnych parametrach.

Jeszcze bardziej interesująca wydaje się być oferta dzierżawy kserokopiarek używanych. Sprzedawcy nie tylko oferują bardzo niski czynsz, ale także, niektórzy oferują umowy na krótszy okres czasu niż w przypadku wynajmu kserokopiarek fabrycznie nowych.

Tak jak zakup urządzeń używanych może budzić pewne obawy, pamiętajmy, że przy wynajmie kserokopiarek urządzenie pozostaje własnością dostawcy i jeżeli nie będziemy całkowicie zadowoleni z takiego sprzętu, możemy wypowiedzieć umowę.

Duża grupa klientów nauczona złymi doniesieniami z rynku samochodów używanych, na którym dochodzi do licznych nadużyć czuje niechęć do kserokopiarek używanych. Pocieszające jest, że kserokopiarka w przeciwieństwie do samochodu zwykle nie bierze udziału w kolizjach, podobnie jak sprzęt kradziony należy do rzadkości.

 

Podsumowując, jeżeli dysponujemy okrojonym budżetem, który wystarcza na zakup jedynie podstawowej wersji fabrycznie nowej kserokopiarki, warto jest rozważyć urządzenie kilkuletnie, szybsze i w bogatej wersji wyposażenia.

O ile tylko mamy zaufanego dostawcę, który zagwarantuje nam oryginalność przebiegu kserokopiarki i uważnie sprawdzimy warunki gwarancji, zakup takiego urządzenia nie powinien być aż tak ryzykowny.
Najlepszym rozwiązaniem będzie jednak wynajem kserokopiarki używanej, ponieważ dzierżawiąc ją nie nabywamy jej, a w interesie dostawcy leży jej prawidłowe działanie i wymiana na nowszy model we właściwym momencie.